Koszyk  (0)

Buty adidas
Solar Drive 19 M EE4279 Globlu/Gretwo/Siggnr

-40%
Buty adidas Solar Drive 19 M EE4279 Globlu/Gretwo/Siggnr

Opis

Buty do biegania marki adidas. Oddychająca cholewka to Materiał - Materiał, Tworzywo - Wysokogatunkowe tworzywo. Komfort noszenia podnosi wkładka: materiał. Podeszwa o właściwościach amortyzujących to wysokogatunkowe tworzywo. W butach zastosowano technologię 10 mm Drop, adiWEAR, Boost System. Amortyzacja i wsparcie stopy - to odpowiedni fason treningowy.

Technologie zastosowane w tym produkcie

adiWEAR
nadzwyczajnie trwała, nie pozostawiająca śladów (non-marking) odmiana gumy, wykorzystywana głównie jako uzupełnienie podeszwy zewnętrznej, chroni podeszwę przed ścieraniem oraz nadmiernym zużyciem
Boost System
system w podeszwie środkowej, który zapewnia nieustanne wzmocnienie i dopływ energii
10 mm Drop
Różnica wysokości między piętą a śródstopiem.

Tabela rozmiarów dla tego produktu

Ten produkt został indywidualnie zmierzony i opisany przez naszych specjalistów.

Tabela rozmiarów
EUR 40 40 2/3 41 1/3 42 42 2/3 43 1/3 44 44 2/3 45 1/3 46 46 2/3 47 1/3
Długość wkładki wewnątrz buta (cm) 25,5 25,9 26,3 26,7 27,1 27,6 28,0 28,4 28,8 29,2 29,6 30,1
Max. długość stopy kupującego (cm) 25,0 25,4 25,8 26,2 26,6 27,1 27,5 27,9 28,3 28,7 29,1 29,6

Gwarantujemy zwrot w ciągu 30 dni

Recenzje (1)

  • Do zakupu po przecenie tego modelu, skłonił mnie fakt, że w jego podeszwie na całej długości umieszczono dość grubą warstwę pianki Boost, gwarantującej najlepszy zwrot energii podczas biegu i pod tym względem nie zawiodłem się. Natomiast wadliwy okazał się dla mojej stopy krój buta. Zrobiono zbyt małe wcięcia w cholewce na kostkę, co powodowało dyskomfort w trakcie użytkowania, jednak dopiero po pokonaniu dłuższego dystansu w terenie, na zewnątrz(!) i utracie możliwości dokonania zwrotu produktu. W dużej mierze wynikało to z faktu, że część cholewki stykającej się z tym elementem stopy, (umieszczono też w niej trzy ostatnie przelotki na sznurowadła) została wzmocniona po zewnętrznej stronie sztywną plastikową płytką, osłoniętą jednak po wewnętrznej stronie zbyt cienką warstwą ochronnej pianki. Na szczęście poprzez nietypowe sznurowanie butów udało mi się zminimalizować przedmiotową niedogodność do tego stopnia, że mogę jakoś użytkować ten wyrób, i korzystać z niezwykłych właściwości systemu Boost.
    Między kolejnymi rozmiarami butów (np. 44 i 442/3)) występują duże różnice w tęgości, w tym w szerokości zapiętka. Te które dobrze trzymają stopę są zbyt ciasne. Z kolei dobre na długość słabo ją trzymają, co można wyeliminować częściowo sznurując buty z wykorzystaniem ostatniej przelotki i to może być akurat do przyjęcia, gdyż buty ponadto nadają się w zasadzie tylko do użytkowania na płaskich powierzchniach jak asfalt, brukowa kostka chodnikowa, alejka parkowa wysypana drobnym żwirkiem itp. Wynika to z faktu, że producent, aby uzyskać wyjątkową elastyczność podeszwy zastosował do ochrony warstwy pianki Boost, podatnej na zabarwienia i uszkodzenia(!) od podłoża, tylko cienką warstwę gumy (miejscami 1 mm) i w dodatku na całej powierzchni ażurową (w szczytowych swoich modelach tylko na fragmencie, tj. pod śródstopiem i palcami). Przez otwory łatwo dostają się twarde elementy podłoża. Stąd pod znakiem zapytania pozostaje trwałość takiej podeszwy w ogóle, a szczególnie przy użytkowaniu butów w bardziej wymagającym terenie np. na drogach szutrowych. Oczywiście nie jest aż tak źle, jak stwierdził rzeczoznawca zatrudniony przez „eobuwie”, że podeszwy zostały starte już po przebiegnięciu/przejściu w terenie około 10 km i m.in. w związku z tym wartość obuwia obniżyła się o 90%. Zdecydowanie jednak nie polecam tego modelu, natomiast zakupy w „e.obuwie” mogę szczerze wszystkim polecić!
    Opinia po 2-miesięcznym okresie użytkowania.

    Krzysztof Inowrocław

Dodaj własną opinię

1. Oceń produkt
Ocena
2. Dodaj opinię

Klienci kupowali również

Do góry
«
»