EVA
Nazwa EVA pochodzi od angielskiej nazwy związku Ethylene-Vinyl Acetate, z którego powstaje tworzywo o strukturze pianki, stosowane szeroko do wykonywania podeszew. EVA jest to kopolimer etylenu i octanu winylu – bardzo lekki, elastyczny materiał, odporny na mróz i na ścieranie, trwały i o porowatej strukturze. Najczęściej spotykany w obuwiu sportowym, stosowany jednak w praktycznie każdym rodzaju obuwia.
Podeszwy wykonane z użyciem materiału EVA charakteryzują się lekkością, posiadają właściwości amortyzujące i są giętkie.
TPU
Termoplastyczny poliuretan (TPU), często łączony z PU do otrzymywania bardzo elastycznych podeszw. Spody z tego tworzywa mają zdolność absorbowania wstrząsów.
Ortholite
materiał używany do produkcji wkładek do obuwia, produkowany na bazie pianki poliuretanowej o otwartej strukturze komórkowej i właściwościach antygrzybicznych i antybakteryjnych przy zachowaniu przewiewności i długiego czasu eksploatacji; wkładka jest amortyzująca, idealnie dopasowuje się do stopy oraz zapewnia trwałą wentylację.
Impact Brake System
profil podeszwy pozwalający na skuteczne hamowanie podczas zbiegania, zapewniający maksymalną kontrolę nawet przy najbardziej stromych trasach
Frixion Red
doskonałe połączenie przyczepności, długotrwałej wytrzymałości oraz odporności na wstrząsy. Stosowane na uniwersalnych podeszwach o podwójnej gęstości
6 mm Drop
Różnica wysokości między piętą a śródstopiem.