Koszyk  (0)

Kapcie dla chłopca

Zachęć dziecko do chodzenia po domu w kapciach chłopięcych, wybierając jeden z oryginalnych modeli

Okazja
Premium
Nowość

Kapcie chłopięce – wygoda i bezpieczeństwo

Moment, w którym Twoje dziecko stawia pierwszy krok, to nie tylko radość, ale i wyzwanie. Zapewne jedną z Twoich pierwszych myśli jest wybranie właściwych kapci dziecięcych, w których Twoja pociecha będzie mogła zdrowo i bezpiecznie eksplorować wszystkie zakątki Waszego domu. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając domowe obuwie dla szkraba? Zadbaj, by cholewka była wykonana z przewiewnych i elastycznych materiałów – najlepiej sprawdzi się tu skóra naturalna lub lekki materiał – np. filc. Aby zwiększyć przewiewność butów, wybierz modele z dziurkami na bokach lub na wysokości śródstopia. Ważna jest też waga kapci chłopięcych. Jeśli ta jest za duża, dziecku trudniej będzie stawiać kroki, dlatego wybieraj modele z miękkimi i nie usztywnionymi cholewkami. Dzięki temu maluch będzie się czuł tak, jak by chodził na boso, co wspiera naturalny rozwój stóp.

O czym warto pamiętać przy zakupie kapci dla dzieci?

Równie istotną częścią kapci dla chłopca jest podeszwa tego obuwia. Po pierwsze, musi ona być dość gruba, ale i elastyczna. Ta pierwsza cecha zapewni dobrą amortyzację, a druga umożliwi dziecku pełen zakres ruchów i będzie się do niego dostosowywać niezależnie od pozycji, które przybierze maluch. Po drugie, bezpiecznym rozwiązaniem jest wybór podeszwy z gumy lub kauczuku. Surowce te są antypoślizgowe i zapewniają małym stopom właściwą przyczepność do podłoża. Ostatnia rzecz to kolor i wzór – tutaj warto o opinię zwrócić się do samej Twojej pociechy. Pozwól jej wybrać model, który najbardziej polubi. Najpopularniejszy kolor dla chłopca to niebieski lub granatowy, jednak w eobuwie czekają na Ciebie kapcie chłopięce w wielu innych odcieniach. Sportowe, marynarskie czy zwierzęce wzory – w naszym asortymencie Twoje dziecko na pewno znajdzie wymarzone kapcie!

kapcie dla chłopca

Najczęściej zadawane pytania

Kiedy kupić kapcie dla chłopca?

Jeszcze do niedawna uważano, że kapcie dziecięce powinno kupować się już w chwili, gdy dziecko postawi pierwszy krok. Tymczasem z zakupem butów do chodzenia po domu dla malucha nie trzeba się spieszyć. Kiedy więc należy kupić dziecięce kapcie? Według niektórych specjalistów odpowiedni wiek to nawet 3 lata. Jeszcze inni twierdzą że, by przyzwyczaić pociechę do chodzenia w obuwiu, warto zrobić to po trzech-czterech miesiącach po postawieniu przez malucha pierwszego kroku. Najlepszą praktyką jest obserwacja postępów dziecka w chodzeniu. Kapcie dziecięce zakładaj mu dopiero wtedy, gdy maluch będzie się sprawnie samodzielnie poruszał. Do tego czasu wybieraj skarpetki z antypoślizgową podeszwą.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kapcie dla dzieci?

Oczywiście wygodne - ale co kryje się pod tym pojęciem? Obuwie to powinno być wykonane z elastycznych, miękkich materiałów wysokiej jakości. Idealna będzie więc skóra naturalna, która jest wytrzymała i rozciągliwa, dzięki czemu odpowiednio dopasuje się do kształtu małej stopy. Kapcie dziecięce nie powinny być zbyt wysokie. Optymalne będą takie pod kostkę - zapewnią dobrą stabilizację, ale też umożliwią pełną swobodę, dając dziecku właściwy zakres ruchu. Kapcie dziecięce nie powinny mieć śliskiej podeszwy, by nie utrudniać szkrabowi poruszania się. Kolejna sprawa to zapięcie. Zadbaj, by kupione dziecięce kapcie były możliwe do założenia zarówno przez Ciebie, jak i Twoją pociechę - szczególnie, jeśli np. chodzi do przedszkola.

Jaki rozmiar powinny mieć kapcie dziecięce?

Wielu rodziców, kupując dziecięce buty - nie tylko kapcie - wybiera większy rozmiar. W końcu ich pociecha szybko z danego modelu wyrośnie. To jednak błąd, który może wpłynąć na pozytywny rozwój małych stóp. Za duży rozmiar sprawia, że stopa układa się w nienaturalny kształt, z kolei za mały - zwyczajnie uciska. Aby dziecięce kapcie były odpowiednio dobrane, zmierz stopę malucha, np. odrysowując jej kształt na kartce. Następnie ją zmierz, a do wyniku dodaj przynajmniej 6 mm - tak, by obuwie nie było "na styk". Porównaj otrzymany wynik z tabelą producenta i w ten sposób wybierz właściwy rozmiar. I pamiętaj, że choć cena jest ważną kwestią przy zakupie obuwia, to w przypadku tego dziecięcego warto postawić na kapcie wysokiej jakości, które umożliwią Twojej pociesze właściwy rozwój.

Do góry
«
»