Więcej informacji pod linkiem:
Dostawa za pośrednictwem:
Ruch
Bez względu na wartość zamówienia zapłacisz 0 zł za dostawę wybierając odbiór w salonie Ruchu.
DHL
W przypadku zamówień powyżej 100 zł opłaconych przelewem dostawa za pośrednictwem kuriera DHL jest darmowa.
Odbiór w paczkomacie
Bez względu na wartość zamówienia zapłacisz 0 zł za dostawę.
Same Day Delivery
W przypadku zamówień powyżej 100 zł opłaconych przelewem dostawa metodą Same Day Delivery jest darmowa.

Jak dobrać rozmiary butów?

Wybór odpowiedniego rozmiaru butów to niezwykle ważna kwestia, która wpływa na komfort ich użytkowania. Za małe mogą uciskać, a nawet zdeformować stopę, natomiast za duże będą narażać ją na urazy mechaniczne i kontuzje. Jak dobrać właściwy rozmiar butów, decydując się na ich zakup przez internet?

Długość wkładki obuwia może się różnić w zależności od producenta. Poniżej znajduje się tabela rozmiarów butów, jednakże jest ona jedynie poglądowa.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar butów?

Aby dobrać odpowiedni rozmiar butów, trzeba najpierw dokładnie zmierzyć długość stopy. Nie należy więc jedynie ufać oznaczeniom rozmiarów, które są przypisane przez producenta, ponieważ w praktyce mogą być różne dla każdej firmy.

W przypadku osób, które już wcześniej kupowały obuwie konkretnej marki i doskonale wiedzą, jaki jest rozmiar buta odpowiedni w jej przypadku, warto pozostać przy tym wyborze. Z dużym prawdopodobieństwem najlepszym rozwiązaniem będzie kolejna zakupiona para butów u tego samego producenta w sprawdzonym już rozmiarze.

Jak zmierzyć długość stopy?

Jeśli chcesz samodzielnie ustalić długość stopy:

  • krok 1: połóż na podłodze kartkę papieru, a następnie postaw na niej gołą stopę, pamiętając, aby pięta opierała się o ścianę, tworząc z podłogą kąt prosty;
  • krok 2: obrysuj kształt stopy;
  • krok 3: powtórz obie czynności z drugą stopą;
  • krok 4: zmierz obie stopy (w centymetrach) – sprawdź długość w linii prostej, zaczynając od środka pięty do najdłuższego palca;
  • krok 5: przy doborze rozmiaru obuwia, zawsze sugeruj się jedynie pomiarem większej stopy;
  • krok 6: do ustalonego wymiaru dodaj około 0,5-1 cm luzu.

O czym warto jeszcze pamiętać przy doborze rozmiaru butów?

Zawsze należy pamiętać o tym, aby nie mierzyć długości stóp rano, ponieważ zmienia się ona w zależności od pory dnia, w związku z czym pomiar dokonany rano nie będzie precyzyjny. Najlepiej zrobić to za dnia, np. w godzinach popołudniowych i wieczornych.

Kolejnym, ważnym elementem związanym z doborem odpowiedniego rozmiaru butów jest samodzielne podjęcie decyzji. Pamiętaj, że to będą Twoje buty i to właśnie Tobie musi być w nich wygodnie.

Jeśli pomimo wskazówek kupisz obuwie, które ma niewłaściwy rozmiar, zawsze możesz je wymienić lub oddać.

Do góry
«
»