Koszyk  (0)

Speedo - Buty

Aktywne filtry:

  • Producent:  Speedo
Wyczyść filtry

Speedo - Buty

Okazja
Nowość

Czym się kierować przy wyborze obuwia marki Speedo?

Od lekkich klapek po bardziej rozbudowane modele, ta marka znajduje szerokie spektrum zastosowania od amatorów po profesjonalistów. Każdy rodzaj działania w sportach wodnych i rekreacji znajdzie swoje odzwierciedlenie w rodzaju butów Speedo. Dobry wybór to dopasowanie obuwia do rodzaju aktywności i charakteru terenu. Równie istotną kwestią jest dobranie obuwia do budowy stopy, tak aby zapewnić maksymalny komfort użytkowania przez długie godziny.

Speedo – dlaczego warto postawić na tę markę obuwia?

Innowacyjne rozwiązania i ciekawe projekty to cechy, które wyróżniają tę markę. Lata doświadczenia w tworzeniu obuwia nie tylko dla profesjonalistów świadczą o wysokiej jakości obuwia. Speedo to produkty, które cieszą się popularnością na całym świecie. W ofercie można znaleźć klapki męskie, klapki damskie oraz klapki dziecięce. Marka w 2016 roku obwieściła, że przez kolejne dwanaście lat będzie sponsorem australijskiej kadry olimpijskiej.

Speedo – historia popularnej marki

Początek założenia marki Speedo sięga 1914 roku, kiedy to miłośnik pływania Alexandra MacRae rozpoczął swoją działalność w branży odzieżowej. Mimo że firma zajmowała się na początku produkcją bielizny, to bardzo szybko zmieniła koncepcje i postanowiła produkować stroje kąpielowe. Ciekawą historią towarzyszącą powstaniu nazwy marki był konkurs zorganizowany wewnątrz firmy na najlepsze hasło reklamowe. Wygrywa zwrot „Speed on in your Speedos”, wymyślony przez jednego z pracowników. Tak powstaje nazwa marki Speedo. Najważniejszym aspektem, którym kierowała się firma, było tworzenie strojów kąpielowych, które są idealne stylistycznie i perfekcyjne. Wysoka jakość, którą od początku cechowała się marka, zaowocowała z czasem uznaniem profesjonalnych pływaków, ale również amatorów sportów wodnych. Świadczyć może o tym fakt, że sam Michael Phelps zdobył 14 medali olimpijskich, będąc ubranym w stroje z logiem Speedo. Z czasem marka zdecydowała się rozszerzyć ofertę i wprowadzić na rynek produkty takie jak: czepki, sandały kąpielowe, obuwie sportowe i wiele więcej. Wszystkie produkty tworzone z największą dbałością o szczegół i zgodnie z obowiązującymi trendami.

Speedo – Najczęściej zadawane pytania

Jak wybrać odpowiedni model klapek Speedo?

Warto wziąć pod uwagę odpowiednie przeznaczenie klapek Speedo. W zależności od tego, czy buty będą służyć do spacerowania po mieście lub plaży, wygodnym rozwiązaniem mogą okazać się japonki. Jeśli natomiast zależy Ci na większej amortyzacji, przy korzystaniu z pływalni warto pomyśleć o klasycznych klapkach damskich lub męskich. Speedo posiada również w swojej ofercie buty do wody, zapobiegające poślizgnięciu się i urazom.

Jak rozciągnąć gumowe klapki?

Metoda, która jest skuteczna, przy każdego rodzaju butach wykonanych ze sztucznych tworzyw to rozchodzenie butów w wilgotnych skarpetkach. Istotne jest, żeby skarpetki nie były ociekające wodą, tylko delikatnie zwilżone. Chodzenie przez kilka godzin, w ten sposób powinno przynieść upragnione rezultaty. Inną polecaną metodą jest namoczenie zgniecionych gazet przy pomocy spirytusu lub denaturatu i pozostawienie ich w butach przez kilka dni. Najlepiej przez co najmniej dwa lub trzy dni. Sposób ten jest jednak obarczony wysokim ryzykiem w przypadku jasnego obuwia, ponieważ istnieje wysokie prawdopodobieństwo przebarwienia od farby drukarskiej. Kolejną możliwością jest zastosowanie suszarki. Metoda polega na włożeniu stopy ubranej w skarpetkę w obuwie i nagrzewaniu przez kilkadziesiąt sekund do uzyskania efektu. Następnie należy chodzić w klapkach Speedo, do momentu aż ostygną. Czynność można kilkakrotnie powtórzyć.

Do góry
«
»