Koszyk  (0)

Buty do wody dla dzieci

Buty na jeżowce i kamienie – wakacyjny niezbędnik każdego dziecka

Buty do wody dla dzieci

z 1

Czy Twoje dziecko potrzebuje butów do wody?

Choć buty do wody mogą wydawać się zbędnym dodatkiem, to często są nieocenione, jeżeli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa i właściwej higieny na basenie, nad morzem czy nad jeziorem. Śliska i mokra posadzka na pływalni to duże ryzyko upadku, które można wyeliminować, jeśli wyposażysz swoją pociechę w buty do wody dla dzieci. Obuwie to dodatkowo ochroni stopy przed rozwojem bakterii i grzybów, o co w mokrym, basenowym środowisku nietrudno, i świetnie zastąpi klapki. Wybieracie się na kamienistą plażę? Oprócz kostiumu kąpielowego, okularów przeciwsłonecznych, ręcznika i kapelusza zapakuj do torby dziecka także buty do wody. Kamienie są nie tylko twarde, co sprawia, że chodzenie po nich na boso jest mało komfortowe, lecz także bywają ostre – a wówczas kontakt z nimi może skończyć się skaleczeniem. Gumowe buty do wody stanowią więc idealne obuwie na tego typu plażę.

Jak wybrać buty dziecięce do wody?

Innymi niebezpieczeństwami, które mogą czyhać na Twojego malca na dnie morza, są jeżowce czy kawałki rozbitych butelek. Aby się przed nimi ustrzec, przed wejściem do wody załóż pociesze buty do wody dziecięce. Są one tak skonstruowane, że żadne kolce czy odłamki szkła nie przebiją się przez ich podeszwę. Obuwie to musi być lekkie, aby nie spowalniało ruchów małego pływaka, oraz odpowiednio przylegać do jego stopy – dzięki czemu nie będzie ono spadało nawet podczas najbardziej intensywnych zabaw w wodzie. Jeśli Twoje dziecko ma wąskie stopy, wybierz dla niego jeden z modeli sznurowanych, które umożliwią lepsze dopasowanie. Podeszwa z niewielkimi wypustkami to z kolei gwarancja odpowiedniej przyczepności bez względu na powierzchnię, po której będzie poruszać się Twoje dziecko. Buty do wody powinny być także możliwie elastyczne, by stopa malucha miała pełen zakres ruchu.

buty do wody dla dzieci

Najczęściej zadawane pytania

Dziecięce buty do wody – po co je nosić?

Buty do wody dla dzieci przydają się zarówno na basenie jak i w czasie urlopów czy obozów. Warto wyposażyć malca w odpowiednio dobraną parę tego typu obuwia, by zapewnić bezpieczeństwo jego stopom w trakcie wodnych zabaw. W naturalnych zbiornikach wodnych na dnie mogą znajdować się porosty, jeżowce czy ostre kamienie o które łatwo skaleczyć stopy. Na basenie zaś takie buty chronią dziecko przed poślizgnięciem i upadkiem. Nie obawiaj się – te buty są na tyle elastyczne, że w żaden sposób nie ograniczą ruchów Twojego dziecka.

Buty do wody dla dzieci – jakie wybrać?

Wśród butów dziecięcych do wody możesz poszukiwać odpowiedniego modelu wybierając go pod kątem ich designu, koloru i rodzaju zapięcia. To bardzo elastyczny rodzaj obuwia wykonany najczęściej z gumy lub pianki, dlatego wiele modeli jest po prostu wsuwanych na stopy, co na pewno przypadnie do gustu malcowi. Część z nich ma też dodatkowy ściągacz, który pozwala na lepsze dopasowanie cholewki do stóp dziecka. W przypadku kolorów masz do wyboru całe mnóstwo energicznych połączeń, które z łatwością dopasujesz do stroju kąpielowego malca.

Jak dobrać rozmiar butów dziecięcych do wody?

Dobór odpowiedniego rozmiaru butów do wody dla dziecka jest niezwykle ważny. Zbyt małe będą bowiem obcierać jego stopy, za duże z kolei mogą się z nich zsuwać. W perfekcyjnym doborze pomoże Ci nasz autorski system esize.me – to skaner 3D, który tworząc model stopy malca zmierzy jej długość, szerokość i wysokość podbicia. Co więcej, po uzyskaniu wyniku będziesz mieć możliwość przefiltrowania asortymentu eobuwie pod jego kątem, tak by znaleźć najlepiej dopasowane obuwie. Skanery esize.me znajdziesz w centrach handlowych we wszystkich większych miastach w Polsce.

Do góry
«
»