Koszyk  (0)

Trekkingi MERRELL
Intercept J598633 Dark Earth

Nowość
Trekkingi MERRELL Intercept J598633 Dark Earth
469,00 zł

Opis

Przywiązanie do marki Merrell budowane jest praktycznie po pierwszym zakupie butów tego producenta. Fani brandu często powracają do tego samego modelu, do którego wcześniej się przekonali.

Merrell jest amerykańską firmą specjalizującą się w obuwiu trekkingowym – jej założycielami są byli pracownicy wysokiego szczebla firmy Rossignol, specjalizującej się w sprzęcie górskim. Jednym z flagowych modelów marki jest uniwersalny model Intercept, nadający się na piesze wycieczki zarówno górskim szlakiem, jak i codziennego użytkowania w mieście.

Podeszwy buta wykonane są z gumy w technologii Vibram, która gwarantuje wysoką wytrzymałość oraz przyczepność. Merrell Intercept posiada także poduszkę powietrzną, która zapewnia wygodę i amortyzację. Wewnątrz buta znajduje się m.in. wkładka wykonana w technologii EVA, która ogranicza proces rozprzestrzeniania się bakterii oraz OrthoLite, odpowiedzialna za ograniczanie wydzielania się nieprzyjemnego zapachu.

Technologie zastosowane w tym produkcie

EVA
Nazwa EVA pochodzi od angielskiej nazwy związku Ethylene-Vinyl Acetate, z którego powstaje tworzywo o strukturze pianki, stosowane szeroko do wykonywania podeszew. EVA jest to kopolimer etylenu i octanu winylu – bardzo lekki, elastyczny materiał, odporny na mróz i na ścieranie, trwały i o porowatej strukturze. Najczęściej spotykany w obuwiu sportowym, stosowany jednak w praktycznie każdym rodzaju obuwia. Podeszwy wykonane z użyciem materiału EVA charakteryzują się lekkością, posiadają właściwości amortyzujące i są giętkie.
Merrell Air Cushion
podeszwa środkowa z poduszką powietrzną; zapewnia wygodę i amortyzację typową dla butów sportowych oraz stabilność i kontrolę nad stopą, charakterystyczną dla butów outdoorowych
Vibram
najbardziej znany rodzaj podeszwy stosowany w obuwiu trekkingowym; posiada właściwości antypoślizgowe, odporność na ścieranie oraz łączy w sobie amortyzację z najnowszymi technologiami biomechanicznymi. Stosowane rozwiązania, np. samoczyszczące się kanały podeszwy, strefy obrotu i powierzchnie antypoślizgowe gwarantują bezpieczną i komfortową aktywność na szlaku
Ortholite
materiał używany do produkcji wkładek do obuwia, produkowany na bazie pianki poliuretanowej o otwartej strukturze komórkowej i właściwościach antygrzybicznych i antybakteryjnych przy zachowaniu przewiewności i długiego czasu eksploatacji; wkładka jest amortyzująca, idealnie dopasowuje się do stopy oraz zapewnia trwałą wentylację.
Aegis
kontroluje rozwój bakterii i grzybów, które powodują nieprzyjemne zapachy czy plamy, technologia ta jest wolna od substancji szkodliwych dla środowiska. Jest to jedna z najbardziej zaawansowanych technologii powlekania materiałów antymikrobiotyczną oraz antybakteryjną, bezzapachową, bezbarwną, niewypłukującą się powłoką chroniącą przed bakteriami, grzybami, glonami, drożdżami, pleśnią i roztoczami. Powłoka jest integralną częścią materiału, nie zmywa się, ani nie ściera pozostając przez cały czas na powierzchni.

Tabela rozmiarów dla tego produktu

Ten produkt został indywidualnie zmierzony i opisany przez naszych specjalistów.

Szerokość buta: Wąski

Tabela rozmiarów
EUR 47 50
Długość wkładki wewnątrz buta (cm) 30,7 33,0
Max. długość stopy kupującego (cm) 30,2 32,5

Gwarantujemy zwrot w ciągu 30 dni

Recenzje (136)